نیتان( NITTAN ) یکی از معتبر ترین برندهای حال حاضر جهان، بسیار با کیفیت و محصول قطب اصلی تکنولوژی جهان، کشور ژاپن می باشد که طیف وسیعی از محصولات اعلام و اطفاء حریق را تولید می کند. این برند محصولات خود را با دو تاییدیه UL و EN عرضه می نماید که مطابق با سفارش و درخواست کارفرما محصولات با هر کدام از تاییدیه های مذکور قابل سفارش است.

کمپانی نیتان در سال ۱۹۵۴ تاسیس شده است و مشغول به فعالیت در زمینه تحقیق، توسعه وساخت سیستمهای ایمنی بوده است. نمایندگیهای گسترده این کمپانی در ژاپن، ویتنام، سوئد،انگلستان می باشد.

نیتان در اروپا از سال ۱۹۷۲ مشغول به فعالیت شده ورشد یافته است و سریعا تبدیل یه یکی از نقش آفرینان مهم در صنعت ایمنی و آتش نشانی در اروپا شده است. شرکت نیتان با پشتوانه گروه متخصصان حاضر در مرکز توکیو ژاپن، در حال حاضر سالانه بیش ۵۰۰۰۰۰  دتکتور اعلام حریق در اروپا به فروش می رساند. اکثر این تجهیزات با عبور از سخت ترین استانداردهای اروپایی و آمریکایی و حتی استانداردهای صنایع دریایی توانسته اند که بازار جهانی را در اختیار بگیرند.

جدیدترین محصولات نیتان از پروتکل آدرس پذیر آنالوگ تکامل یافته (Evolution Analogue Addressable) استفاده می کند. این پروتکل بر مبنای کدینگ تغییر فرکانس  امواج سینوسی (FSK) عمل می کند و در حال حاضر یکی از قابل اطمینان ترین و قدرتمندترین سیستمهای آدرس دهی آنالوگ در بازار جهانی است. استفاده از این پروتکل باعث می شود که انتقال داده ها از این طریق با حداکثر مقاومت در برابر امواج الکترو مغناطیسی بیرونی انجام شود و کمترین اثر را بر فرآیند عملکرد سیستم داشته باشد.

این پروتکل به ما این امکان را می دهد که اکثر ظرفیتهای عمومی سیستم اعلام حریق، هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی ارتقا پیدا کند. از جمله ارتقای تعداد حداقل تجهیز در یک لوپ به بیش از ۲۵۴ تجهیز، افزایش مسیر لوپ، افزایش ظرفیت جریان لوپ برای آژیر و فلاشرهای بر خط و غیره.

امروزه نیتان این پروتکل را با بسیاری از شرکای تجاری خود به اشتراک گذاشته است از جمله بزرگترین تامین کنندگان بازار جهانی دریانوردی و صنایع OFFSHORE، که برای ارتباطات اصلی خود از این پروتکل انتقال داده ی ایمن استفاده می کنند که خود گواه بر توانمندی و کاربرد گسترده پروتکلکدینگ تغییر فرکانس در جهان می باشد.

کاتالوگ سری محصولات آدرس پذیر آنالوگ تکامل یافته

کاتالوگ تجهیزات اطفا حریق

کاتالوگ تجهیزات اطفا حریق گازی

کاتالوگ سیستم اعلام حریق تحت شبکه آدرس پذیر آنالوگ

کاتالوگ سیستم آدرس پذیر سری +evo